Liste/Izgara

Ortaokul 7.Sınıf Konu Özetleri

Meleklerin Özellikleri ve Görevleri

Cebrail, Mikail, İsrafil ve Azrail isimli meleklere "dört büyük melek'' denilir. Cebrail, vahiy meleğidir. Allah'tan aldığı vahiyleri peygamberlere ulaştırır. Kuran ayetlerini peygamberimize o devamı »

Ahirete Gidip gelen Var mı

Kıyamet kopacak,insanlar yeniden yaratılacaklar,yani ruhlar yeniden cesetlere kavuşacaklar;böylece dirilme dediğimiz olay gerçekleşecek. Daha sonra hesap ve mizan safhaları… Ve nihayet Cennet yahut devamı »

Kıyamet ve Yeniden Dirilme

Ömür ve Ecel:Yaratılan her canlı gibi insan dünya hayatında sonsuz değildir. Bir gün gelecek ömrünü tamamlayarak ölecektir. İnsanın dünya hayatında canlı kaldığı, yaşadığı süreye"ömür”,Allah’ın emri devamı »

Dünya Hayatının Karşılığı Ahiret

3.1. Allah Güzel iş Yapanları Ödüllendirecektir Allah Kuranıkerim'de, dünyada güzel işler yapanları ödüllendireceğini bildirir. Bu konuda pek çok ayet vardır. Bunlara örnek olarak aşağıdaki ayeti devamı »

Toplumda yaygın olan hurafe ve Batıl İnanışlar

Ruh Çağırma İnsan ruh ve bedenden yaratılmış bir varlıktır. Öldükten sonra ruh bedenden ayrılarak başka bir aleme veya boyuta geçer. Eski çağlardan beri insanlar ölen kimselerin ruhları ile bağlantı devamı »

Yandex.Metrica 0,1876