Liste/Izgara

4.Sınıf 1.Ünite Özetler

Helal Haram Günah Sevap

Helal ne demektir? Helâl: Dinimizin yapılmasını uygun gördüğü, izin verdiği, onun kurallarına aykırı olmayan, dince yasaklanmamış olan iş ve davranışlardır. Temiz olan yiyecekler, çalışarak elde devamı »

Allah’a şükür ne demektir?

Allah’a şükür ne demektir? Allah’a şükür ise; Bizleri yaratan, yaşatan, esirgeyen ve koruyan Allah’a verdiği nimetlerden dolayı teşekkür etmektir. Diğer bir ifadeyle Allah’a şükretmek, onun verdiği devamı »

Dua ne demektir? Niçin dua ederiz?

Dua ne demektir? Dua kelime olarak çağırmak, davet etmek, dilemek, istemek gibi anlamlara gelir. Terim olarak dua, yaratılmış insanın bütün benliği ile Yüce Allah'a yönelerek ondan istek ve devamı »

Bismillahirrahmanirrahim Besmele

Bir işe başlarken "Besmele"yi niçin söylemeliyiz? Yüce Allah'a olan sevgimizi, bağlılığımızı göstermek ve onu anmak için her işimizin başında Besmeleyi söyleriz. Çünkü Allah'a iman etmek onu devamı »

Sübhaneke Duası ve Anlamı

Sübhaneke Duası ve Anlamı OKUNUŞU Sübhânekellâhümme ve bi hamdik ve tebârekesmük ve teâlâ ceddük (ve celle senâük *) ve lâ ilâhe ğayrük. ANLAMI Allah'ım! Sen eksik sıfatlardan pak ve uzaksın. devamı »

Niçin Selamlaşmalıyız?

Niçin Selamlaşmalıyız? devamı »

Din ve güzel ahlak ne demektir?

Din ve güzel ahlak ne demektir?  devamı »

Dini Öğrenmenin Önemi

Dini doğru öğrenmek için neler yapmalıyız?   Dinimizi doğru öğrenmek için, dinimizin temel kaynağı olan Kur'anıkerim'i Türkçe çevirilerinden okuyup içeriğini anlamalıyız. Böylece Rabbimizin devamı »

Kelime-i Tevhid ve Kelime-i Şahadet

Kelime-i Tevhid ve Kelime-i Şahadet  "Kelimeitevhit"in söylenişi nasıldır? "Lâ ilâhe illallah, Muhammed'ün Rasûlüllah" devamı »

DİN VE AHLAK HAKKINDA NELER BİLİYORUM

DİN VE AHLAK HAKKINDA NELER BİLİYORUM devamı »

Yandex.Metrica 0,146