Reklami Kapat

Reklami Kapat
4.1. Bayrağımıza ve İstiklal Marşımıza Saygı Duyarız - Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Döküman Arşivi
   

4.1. Bayrağımıza ve İstiklal Marşımıza Saygı Duyarız

Ayrıntılar

4.1. Bayrağımıza ve İstiklal Marşımıza Saygı Duyarız

Bayrak, bir milletin bağımsızlığının ve egemenliğinin simgesidir. Bundan dolayı her milletin kendine özgü bir bayrağı vardır. Bundan dolayı, bayrak kutsaldır ve ona her türlü saygı gösterilir. 0, yere atılmaz, yırtılmaz, göndere çekilirken saygı duruşuna geçilir. Başka milletlerin bayrağına da saygı gösteririz. Çünkü onlar için de kendi bayrakları kutsaldır.

Bayrak, asker olsun sivil olsun bir milletin manevi varlığını temsil eder. Bu bakından kutsaldır. Bunun için bayrağımızı canımızdan daha değerli biliriz. istiklal Marş’ımız da bayrağımız gibi özgürlüğümüz ve bağımsızlığımızın sembolüdür.

İstiklal Marşı vatan, millet, bağımsızlık, özgürlük ve bayrak sevgisi üzerine yazılmıştır. İstiklal Marşı'nın ifade ettiği anlam çok büyüktür. Çünkü 0, büyük bir mücadelenin sonunda yazılmıştır. Kurtuluş Savaşı'nın neticesi istiklal Marşı'nda özetlenmiştir. Bunun için ona saygı tarihe, geçmişe, şehit ve gazilere, millete, vatan ve devlete saygıdır.


Yorum ekle

   
   
   
   
   
   

Üye Girişi  

   
Dosya arşiviniz şu anda 4065 dosya içeriyor. Bu güne kadar, 4958 kere indirildi. Şu Anda sitemizde 1227 makale(Ders notu veya video) bulunmaktadır.Bu Makaleler 315399 defa izlenmiştir.<<23/04/2014>><<00:00>>
   
Yandex.Metrica