Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Döküman Arşivi Ali YILMAZ

Üyeliksiz İndirilebilen site

4.1. Bayrağımıza ve İstiklal Marşımıza Saygı Duyarız

Bayrak, bir milletin bağımsızlığının ve egemenliğinin simgesidir. Bundan dolayı her milletin kendine özgü bir bayrağı vardır. Bundan dolayı, bayrak kutsaldır ve ona her türlü saygı gösterilir. 0, yere atılmaz, yırtılmaz, göndere çekilirken saygı duruşuna geçilir. Başka milletlerin bayrağına da saygı gösteririz. Çünkü onlar için de kendi bayrakları kutsaldır.

Bayrak, asker olsun sivil olsun bir milletin manevi varlığını temsil eder. Bu bakından kutsaldır. Bunun için bayrağımızı canımızdan daha değerli biliriz. istiklal Marş’ımız da bayrağımız gibi özgürlüğümüz ve bağımsızlığımızın sembolüdür.

İstiklal Marşı vatan, millet, bağımsızlık, özgürlük ve bayrak sevgisi üzerine yazılmıştır. İstiklal Marşı'nın ifade ettiği anlam çok büyüktür. Çünkü 0, büyük bir mücadelenin sonunda yazılmıştır. Kurtuluş Savaşı'nın neticesi istiklal Marşı'nda özetlenmiştir. Bunun için ona saygı tarihe, geçmişe, şehit ve gazilere, millete, vatan ve devlete saygıdır.


Üye Girişi
Yandex.Metrica
Dosya arşiviniz şu anda 6772 dosya içeriyor. Bu güne kadar, 165668 kere indirildi. 03/09/2017 DEN SONRA İNDİRME SAYISI. 2013-2017 ARASI 3 MİLYON İNDİRME

1613 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Copyright © 2017 . All Rights Reserved.

Design by  SVtemplates.com